| S1mplu a întrebat:

Am nevoie de voi in legatura cu ceva, trebuie neaparat sa slabesc nu conteaza in cat timp doar sa dea rezultate, imi trebuie un program, cum dimineata sunt la scoala, programu ar trebui sa fie de la ora 2 si ceva dupa masa.Cine ma poate ajuta cu un program care sa dea roade, pot face orice fel de exercitii nu conteaza cat de greu este sa le faci (am si bicicleta medicinala pentru acasa), nu ma puneti sa joc fotbal, de innotat nici sa n'aud, trebuie mult sport si o dieta buna.

Răspuns Câştigător
| AndreeaRa a răspuns:

Nu doar exercitiile sunt importante. Ai nevoie si de un program de masa bine stabilit. Uite ce`ti propun eu:
Cand vi acasa de la scoala ar trebui sa mananci cam asa :
-Piept de pui doar uns cu ulei si prajit cu salata verde sau ce mai vrei tu.
- Ciorbica de pui sau de vita
- Peste la gratar.
Etc. poti gasi multe mancaruri bune pentru dieta. + dupa masa trebuie sa bei doua pahare de apa.
Intre orele 19:00 - 19:30 ar trebui sa fie ultima masa care ar trebui sa constea in:
- Cereale
- Ceai
Dupa ce ai terminat cu masa de seara, ar fi bine sa iesi sa alergi vreo jumatate de ora, sau poti face exercitii in casa(abdomene, fandari, miscari are trunchiului). Eu una urcam si coboram scarile blocului de cateva ori.
Toata ziua trebuie sa bei intre 2-4 litrii de apa(este foarte esentiala), de asemenea intre 2-3 fructe pe zi(mar, piersica, struguri)
Daca vrei sa mananci iaurturi ai voie doar cele simple 0% grasime ar fi ideale, fara fructe sau mai stiu eu ce.
Succes. happy

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Programul de slabit nu trebuie obligatoriu sa fie un program ("de la ora 2 si ceva dupa masa"), trebuie sa fie un mod de viata : pentru rezultate vizibile si benefice : de doua ori maimulta miscare decat faci acum si de doua ori mai putina mincare decat bagi in tine acum. Ti-a da niste sfaturi mai specifice dar nu stiu daca esti fata ori baiat, ce varsta ai, ce inaltime si ce greutate ai acum. Iti stau la dispozitie cu niste sfaturi de bun simt usor de urmat daca imi trimiti un mesaj. Sanatate maxima iti doresc!

| AndreeaRa a răspuns:

Am uitat sa mentionez. Cerealele pot fi din fulgi de grau sau ovaz, nimic altceva.

| hideaway a răspuns:

1. Dimineaţa când te trezeşti alergi cam jumătate de km.
2. După ce ai alergat meroţi o masă sănătoasă mâncând mere şi...(fructe)
3. După ce ai mâncat, te relaxezi vreo 10 min în pat.
4. După aceea dacă zici că ai bicicletă medicinală alergi la ea 30 min.
5.Ai alergat. Faci cam 30 de flotări, 40 de genoflexiuni.(dacă ai gantere îţi propun să faci câteva exerciţii)
6. Nu îţi recomand fripturp, dulciuri (prăjituri cu ciocolată adică), sau mai ştiu eu ce mai e în zilele de azi.
7. Bei cel puţin 2 l de apă pe zi.
Dacă vei face toate acestea zilnic, rezultatele vor da roade.

| hideaway a răspuns:

Aaaa deci dimineata esti la scoala.Incepi de pe la 14:30. Dar tot faci ce am zis eu acolo.

| Iepurila a răspuns:

Fa-ti un program corect de alimentatie. Si de miscare. Atat.happy