| SellyStefy00 a întrebat:

Am si eu o intrebare! laughing
Cum se face podul din picioare? Vreau explicatii sau un videoclip! :*
Multumesc! [ funda la cel care imi da un raspuns calumea fara ras ]

Răspuns Câştigător
| anyshor a răspuns:

Eu am invatat cu a doua variantha` ( cea cu peretele )
Aceasta figura "podul" nu este asa usor de executat, daca nu ai o anumita elasticitate a corpului. Singura nu poti sa-l faci, trebuie sa fii ajutata de alta persoana matura si cu putere, in sensul ca tu te lasi pe spate usor, iar cine este cu tine, isi impreuneaza in forma de inel mainile in jurul mijlocului tau, te tine pana ajungi cu palmele la pamant, te sprijini pe toata palma si pe toata talpa, numai asa poti sa stai in acesta pozitie. Persoana care te ajuta sa nu-ti dea drumul din inlantuirea mainilor, sa nu cazi nefiresc si sa patesti ceva rau...Doamne fereste, si tot ea trebuie sa te ajute sa te ridici. Iti spun sigur ca singura nu ai sa-l faci din prima, nici din a zecea daca iti este frica si mai ales daca nu te ajuta cineva.
Mai este o solutie, dar tot sub observatie trebuie s-o faci si anume: te asezi cu spatele la perete la aproximativ un metru de acesta, duci palmele peste cap spre perete, usor, usor cobori palmele in jos pana crezi tu ca poti, la prima figura putin...la a zecea incercare s-ar putea sa pui palmele pe pamant, dar foarte bine s-ar putea sa pui palmele pe pamat din prima. Hai, la treaba si multa bafta. Nu uita sa ai alaturi de tine o persoana matura care sa te ajute sau sa te supravegheze in ceea ce faci tu.

Fundita`?:* sper ca ti-am fost de ajutor

1 răspuns:
| sofroneacristian a răspuns:

Podul de sus se face putin mai greu decat cel de jos!
Cam asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=ucKaf_7n4Dg ai grija executal pe o saltea sa in pat