| MadalinVoicu98 a întrebat:

de ce cand aveam 14 ani acum 4 ani aveam 1.71 55 kg si mancam 1500 calorii o alimentatie anume si de la 15ani 1.74 cu aceeasi alimentatie m-am ingrasat rau cam pana la 70 kg pe care le am si in ziua de azi? Eu cred ca inainte nu luam in greutate si dupa organismul cand a iesit din perioada aia a inceput sa ia in greutate kg necesare pentru caloriile respective deoarece a fost adolescenta la 15 ani, dereglari hormonale, dezvoltari oase etc. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Wr3nch a răspuns:

Cred ca daca vrei raspunsuri relevante ar trebui sa mergi la un nutritionist. Ar putea fi schimbarile hormonale din perioda adolescentei dar numai un profesionist poate da un raspuns sigur.