| Catalinlupu23 a întrebat:

Are ceva daca fac cate 60 abdomene in fiecare zi? Tin cură de slabire, nu mai mananc dulciuri etc. si nu mai mananc mult si fara paine.

18 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Si ce ar trebui sa raspundem ca are sau ca nu? Intrebarea este cam prost formulata, ce vrei mai exact?

| Adry05 a răspuns:

Ce să aibă rolling on the floor) efect sau ce

| Raluca591 a răspuns:

E foarte bine, tine o tot asa!

| Catalinlupu23 explică (pentru Apokales):

Eu sunt putin grasut si vreau sa ma apuc de 60 abdomene in fiecare zi pentru a slabi, e okey? Tin si cură de slabire

| Sn4k3 a răspuns:

Adica? Fa cate poti, cat sport poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine fa ginoflexiuni nu o sa slăbești făcând 60 de abdomene never, mai bine aleargă 30 de minute pe zi de început și fi în deficit caloric

| Apokales a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Mai buna este cura din perspectiva asta decat abdomenele. Abdomenele te ajuta mai mult sa construiesti masa musculara, iar fara sa slabesti n-o vei vedea niciodata de burta. Cauta exercitii aerobice pe internet si vezi care-ti sunt mai comode de facut acasa, nu vei slabi doar prin abdomene. Si da, ai grija la alimentatie, ea este cheia cand vine vorba de slabit si anume deficitul caloric. Mult noroc!

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Nu stiu cat ajuta abdomenele dar sunt bune.

| Mmaannuu111 a răspuns:

La bicicleta sau la alergat slăbești cel mai mult adică is mult mai eficiente că abdomenele. Îți vei pierde timpul cu abdomenele nu zic ca nu ajută dar rezultatul nu e așa mare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Buna la ce, sa-ti fortezi aiurea coloana?

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai abdomenul ajuta coloana sa se "miste" (nu am gasit alt termen) adica daca ai un abdomen puternic nu sufera nici colana. Cum faci un abdomen puternic? Ai ghicit, abdomene.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

NU, nu am "ghicit", abdomenele = cele mai PROASTE si mai ineficiente exercitii.

Sunt altele mult mai bune, folosite de sportivi: ridicari de picioare din atarnat, plank, rotatie cu mingea (sau gantere), rotatii la scripeti, aplecari la cabluri, crunch inversat, etc.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Cosmin86):

Sunt si aplicatii care iti arata diferite exercitii pentru abdomen, functioneaza pentru ca le-am incercat si eu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Nu conteaza ce ai incercat tu, tu esti un copil de 15 ani care locuieste cu parintii!

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Cosmin86):

Imi pare rau dar suferi de prostie acuta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Serios? Un copil pampalau si firav imi explica mie de ce sufar?

Du-te inapoi la abdomene... si apoi fugi ca se raceste ciorba facuta de mami! Copil idiot...

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.

| Reghqen a răspuns:

Nu e bine în fiecare zi, mușchii are nevoie și de odihnă, de pauză, deoarece atunci când se odihnesc, când nu ii lucrezi mușchii se refac (fibrele) și cresc.
Fă abdomene 30-60 de minute de 3 ori pe săptămână și în minim 4/5 luni ai să vezi primele rezutate.