| R_8074 a întrebat:

As dori si eu sa stiu care sunt cele mai bune proteine pentru masa musculara pentru incepatori. Si nu foarte scumpe daca se poate. Multumesc

5 răspunsuri:
| oOoRubyoOo a răspuns:

Cele mai bune proteine pentru incepatori:
Pestele, oualele si pieptul de pui

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Pune mana si fa sport fara sa iti pui sanatatea in pericol din cauza unor prostii.winking

| AlphaGod a răspuns:

Cele mai bune proteine sunt alea care contin cele mai multe vitamine si aminoacizi

| XcritiX a răspuns:

Nu iti recomand sa iei proteine. eu am 15 ani fac sala de 3 ani si nu e bine sa iei proteina te ingrasi tare pe urma iar slabesti, se umfla muschii pe tine dar daca iei pauza peste cativa ani o sa arati ca u castravete murat...mai bine mananca multa carne de pui in special piept dar sa fie fierte la cuptor sau gratar si cauta pe net sa vezi dinc alimente mai poti ua proteinewinking

| XcritiX a răspuns:

Nu iti recomand sa iei proteine. eu am 15 ani fac sala de 3 ani si nu e bine sa iei proteine te ingrasi tare pe urma iar slabesti, se umfla muschii pe tine dar daca iei pauza peste cativa ani o sa arati ca un castravete murat...mai bine mananca multa carne de pui in special piept dar sa fie fierte la cuptor sau gratar si cauta pe net sa vezi din ce alimente mai poti lua proteinewinking aa si daca iei fii atent ce fel de proteine iei sa fie naturale extrase din alimente de obicei alea bune coste de la 60 lei in sus happy bafta!