| NameoftheCentury a întrebat:

As vrea niste proteine pentru incepatori la sala. Ce mananc de obicei: Ora 7:00 - 5 oua fierte, branza, sunca
9:00 sandwich cu piept de pui, varza si cartofi prajiti
12:00 sandwich cu branza si sunca
14:30 peste cu legume
15:30 sala 1 ora
17:00 5-6 piepturi de pui sau 5-6 pulpe cu cartofi prajiti
18:00 fructe
19:00 iaurturi
21:00 carne de porc sau vita cu macaroane
Beau cam 3l de apa pe zi, sucuri nu prea, nici dulciuri.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Daca esti Mezomorf ai nevoie de un concentrat proteic. Eu as alege 100 % Whey Gold Standard :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-2-27-kg/
http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-4-5kg/

7 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Inlocuieste cartofii prajiti cu cartofi fierti, si in general evita prajelile si uleiul

| Wehes a răspuns:

Inlocuieste cartofii prajiti cu cartof natur ( fierti ) sau orez.
Cat despre suplimente, ce tip somatic esti? Ectomorf, Mezomorf, Endomorf?
Sa stiu daca iti recomand un Gainer sau Concentrat Proteic.

| TPUajutor a răspuns:

Eu zic ca e bun programul

| MariusBoy2013 a răspuns:

NU mananci corect intra aici iti alegi sexul(Barbat din cate se vede:)) ) apoi alegi si urmatoarele... apoi o sa iti faca un program pentru sala, masa si proteine ca sa te dezvolti mai bine:) succes! http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| Sanda1234 a răspuns:

Au as propune sa faci 2 ore sala si in rest programul e ok.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sanda1234):

2 ore sala = o mare prostie, dupa 1 ora nivelul testosteronului SCADE si antrenamentul devine contra productiv

antrenament peste 1 ora = antrenament PROST