| alex1353 a întrebat:

Salut,incerc de ceva timp sa slabesc si nu prea reusesc,am alergat un timp si am citit pe net ca prin alergat scapi de greutate dar nu de grasime,eu nu am nevoie de asta,eu vreau sa scap de grasimea depusa pe abdomen. Diete nu prea pot tine,am niste probleme la stomac si nu pot sa mananc absolut nici un fruct,iar din legume doar cartofi,mazare,fasole si varza, nu prea am idee ce sa fac sa scap de grasime, cartofi prajiti n-am mai mancat de 2 luni,oua doar fierte sau omleta fara ulei,mananc foarte multa carne de pui pentru ca iau necesarul de proteine(fac si sala) dar chiar nu stiu ce sa mai fac,sucuri nu mai beau,doar apa blata,zahar foarte putin, o punga de chipsuri o mananc intr-o saptamana cel putin, ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| DianaMaria17 a răspuns:

Sfatul meu e sa incerci sa renunti la prajeli, la sucuri din comert, la zaharoase si fainoase. In alta ordine de idei, ceea ce ar trebui sa mananci e carne slaba, gen pui, iepure, curcan, manzat, peste de orice fel(nu prajita in ulei, da?); lactate degresate (orice iaurt normal aproape se gaseste si in varianta light, preferabil e sa cauti sub 2% grasime si fara zahar, vezi pe eticheta); oua cat de multe poti in asa fel incat sa nu iti afecteze sanatatea (ouale au un foarte mare procent de proteine), legume poti manca, din lista pe care o ai tu cu legume permise, cauta sa mananci mai multa varza si eventual fasole(si fasolea are proteine). Cartofii si mazarea au mult amidon.
In al doilea rand, trebuie sa bei foarte multa apa. Cel putin 2 litri pe zi, fara compromisuri.
In al treilea rand, si cel mai important, iti recomand programul Insanity. E un program de sport pe care il faci acasa. 30-40 de minute pe zi. Rezultatele devin vizibile dupa o luna de zile, si si mai vizibile dupa 2 luni. O tura de insanity are 63 de zile. Poti cauta informatii si poze pe net si programul se gaseste si pe youtube, dar mai intai trebuie sa cauti calendarul insanity sa stii in fiecare zi care din filmulete il lucrezi. big grin
Spor la slabit! Si eu am problemuta asta, mai ales din cauza sarcinii prin care am trecut. Dar incet incet...

| alex1353 explică (pentru DianaMaria17):

Iti multumesc pentru informatii, o sa ma apuc acum sa caut programul Insanity, apa beau 2 l numai la sala, in total pe zi vreo 3, 3 jumatate.O sa incerc sa vad ce si cum, multumesc inca odata.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Serios, de la alergat nu scapi de grasime?

Cine a scris articolul ala, un IDIOT NOTORIU?