| Memestoyca a întrebat:

As vrea sa iau niste shake-uri proteice care sa nu fie zer, fara aroma,de la myprotein am incercat din mazare si soia,insa au un gust oribil. Este chiar atat de daunatoare sucraloza folosita ca indulcitor? Voiam sa iau din carne insa nu exista fara indulcitori, nici macar cu stevia nu am gasit si teoretic ar trebui sa beau 3 shakeuri zilnic, ar fi aiurea sa bag atata sucraloza

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca proteina din zer impact whey. Practic concentratul proteic, NU hidrolizatul sau isolatul. Ala e mai acceptabil la gust si varianta fara aroma nu are indulcitori. Si nu, nu e nevoie de 3 shakerui pe zi. In conditii de surplus caloric si 1.8g/kg de proteina iti ajung. Nu e asa greu sa iei asta EXCLUSIV din alimentatie

| daculliber a răspuns:

Fă pemmican, nu e chiar oribil si e sănătos

| Alexxallexx a răspuns:

Ia natural daca nu ai problene de sanatate proteinele sunt din carne de pui, fasole.