| anonim_4396 a întrebat:

E zaharul mai dăunător decât sucraloza? Din toate studiile reiese că sucraloza iese exact cum intra, nu e digerata sau absorbita însă unele studii pur și simplu te sperie. Ștevia nu consum deoarece a fost interzisă în unele state,totuși sucraloza este zahar cu atomi înlocuiți eliminând caloriile, chiar nu pot sa beau un shake proteic fara aroma sau o cafea care sa nu fie foarte dulce

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice îndulcitor ca sucraloza, zăpăcește creierul, căci e dulce, dar nu aduce aport de calorii din glucide. Apoi când îi dai organismului din alimentație glucide reale, indiferent din ce sursă, el le interpretează greșit. Din această zăpăceală rezultă o perturbare de metabolism care îmbolnăvește pe termen lung.