| Tutuianu_Cosmin_1977 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de sala am 12 ani 1, 74 înălțime și sunt foarte dezvoltat, as putea sa ma apuc de sala?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai putea sa te apcui de sala, deoarece esti copil mic, inca in crestere.
sala este recomandata dupa 20 de ani, cand s-a incetat cresterea si mergi sa te mentii saus a lucrezi anumite grupe de muschi.
La 12 ani este recomandat un sport (inot, volei, baschet, handbal), ca sa te ajute la cresterea in inaltime si dezvoltarea armonioasa a corpului.

| Tutuianu_Cosmin_1977 explică (pentru Violleta2022):

Sincer nu as vrea sa ma mai inalt

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tutuianu_Cosmin_1977):

De ce, tu ca barbat vrei sa fii micut de statura?
Pentru ca 1.72m la barbati, este o masura "mica" si nesemnificativa.
Eu ca femeie, am 1.74m si totusi nu sunt considerata foarte inalta, ci doar medie.
Un barbat considerat "bine" si frumos, daca ne luam dupa standardele de modeling, trebuie sa aiba peste 1.85m

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tutuianu_Cosmin_1977):

Dar o sa te mai inalti, ca ai abia 12 ani. O sa treci de 1.80.

4 răspunsuri:
| Carasin a răspuns:

Da