| Claudiu2011 a întrebat:

As vrea sa mi dati un sfat.care va pricepeti f bine.Eu am o problema cu greutatea cred ca nu am arderile bune. dar nu sunt gras pentru inaltimea mea dar pentru sport da.ideea e alta.mai demult cand a trebuit sa ma duc la un concurs a ca sa pot participa pe o greutate trebuia sa slabesc vreo 5 kg intr-o saptamana. ca ma certasem cu antrenoru si nu vroia sa ma ia decat la o categorie.eu atunci eram pe alta categorie mai grea ca sa zic asa.am reusit sa slabesc 5 kg intr-o saptamana ca sa pot participa la un concurs dar am fost terminat ca sa zic asa.eram f slabit pentru ca am fortat organismul sa slabeasca am stat nemancat... mancam o data in zi si in rest beam zeama de lamaie amestecata cu zeama de grapefruit si mi-am stricat oleaca organismul ca sa zic asa ca mi l-am fortat plus ca faceam alergari in fiecare zi.ideea e ca daca imi zicea antrenorul cu o luna inainte era altceva dar mi-a zis in ultima saptamana si ca sa merg a trebuit sa ma fortez sa slabesc.acum din nou sa repetat povestea trebuie sa dau vreo 5-6-7 kg in cam 1 saptamana jumate.si ideea e ca nu vreau sa fac aceeasi cura drastica.ma intereseaza altceva.am auzit ca sunt pastile de slabit dar bineinteles ca stiu ca nu sunt sanatoase si posibil afecteaza ficatul. dar ma intereseaza sa folosesc pastilele doar pentru acum sa ajung la greutatea care trebuie adica sa dau 6-7 kg jos.intr-o saptamana jumate.sunt sportiv si de asta stiu ca nu trebuie sa folosesc pastilele dar nu am incotro acum.macar ca situatie de urgenta sa numai slabesc cum am facut atuncea ca eram leguma nu aveam forta deloc. ce pastile ma sfatuiti sa iau sa si faca efectul cat de cat si daca pot manca normal in timp ce iau pastilele? in perioada asta am luat si ceaiuri de slabit dar mi se par o panarama nu si fac efectul de loc. cel putin la mine.imi trebuie ceva calumea.si nu mi spuneti exercetii, alergare sau alte prostii ca de astea fac o gramada dar nu dau randament.la ele.nu stiu.slabesc sa zicem dupa un antrenament 1 kg dar cand ajung acasa il pun la loc ca manank si altele.de asta va zic de pastile. care stie ceva sa am ajute pls. dau funda si restul vot ca vas da funda la toti da nu am cum.

4 răspunsuri:
| WeedMan a răspuns:

Incearca ca pe langa sport sa iei acel meniu cu 6 mese pe zi dar in cantitati mici(asa nu te vei simtii slabit dar nu stiu sigur daca poti sa dai 5-6 kg intr-o saptamana dar te va ajuta) sau ai putea sa mergi la un nutritionist care sa iti dea un meniu sa dai jos tot tesutul adipos de pe tine si sa ramai doar cu masa musculara(asta pe viitor sa nu te mai chinui la alte concursuri). Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| anutza2856 a răspuns:

laughing Taekwondo? laughing) Nu te atinge de pastile! nu sunt bune! si te vei simti la fel de slabit! am trecut si eu prin asta! toti sportivi de tkd trec! laughing) traiam o saptamana cu un fibrobar pe zi! yumy! laughing vorbeste cu antrenorul de acum sa te anunte din timp, alergari multe, si o alimentatie sanatoasa si controlata, data de un medic sportiv, nu cu o saptamana inainte. laughing) foamea inainte de cantar va ramane clasica laughing)

| UtilizatorTotiPentruUnu a răspuns:

Heey s eu fac kingbox xD la karate;>> la ce club esti? xD