| MihaiN1 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu niste sfaturi despre cum as putea sa fiu mai bun la skandenberg.

Funda!

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pai...1) tragi mai mult de fiare
2) iti faci un antrenament special :
http://www.bratdefier.ro/....../index.php
http://forum.getfit.ro/showthread.php? 6249-Antrenament-skandenberg

| Simpatic a răspuns:

Pai depinde de multe chestii la skandenberg.Colosii pe care ii vezi la sport.ro din afara sunt plini de steroizi, nu te sfatuiesc.Chiar si Ion Oncescu baga steroizi plus operat special la tendoane pentru asta, dar are si o forta nativa asa.Cu forta te nasti si o poti mari treptat la o sala de forta,depinde cat ai in brat,cat de definit esti? Multi incurca culturismul cu acest sport,eu fac culturism si stiu ca nu am sanse la unu care face skandenberg chiar si amator,dar nici cei care fac skandenberg nu pot sa arate si sa impinga cat un culturism, din cate am observat skandenberg nu inseamna numai forta ci si tehnica, de exemplu eu fac mai mult la piept decat alde valahu.In plus nu am vazut nici unu de skandenberg cat ar fi el de mare sa ridice o dacie,dar unu de la powerlifting poate. Daca vrei sa impresionezi fetele fa sala si trage atat pentru masa cat si pentru forta, cu skandenberg nu prea ai ce arata cuiva, parerea mea!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simpatic):

Valahu impinge 230 de la piept, sigur impingi mai mult? eu cred ca esti pe langa laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simpatic):

Serios? Doamne cat aberezi.

Auzi, oncescu are operatie la tendoane pentru asta.

Esti retardat?

| Bailey a răspuns:

Uite aici http://skandenbergtrain.blogspot.com
funda plzz:):): :*:*

| urgentr a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa forta in maini.Fa exercitii pentru forta cum ar fi flotari, exerseaza mai mult skandenbarg. Dupa aceea o sa poti sa-l bati.Sa stii ca nu conteza ca esti mai slab, trebuie sa ai forta. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru urgentr):

Serios? asa faci tu forta?

Si la fltoari faci piept, nu brate.

apuca-te de sah, esti paralel cu sportul

| Simpatic a răspuns (pentru Cosmin86):

Esti doar un cacanar copil cu acnee prost. Cine ti-a zis ca scuipi sfaturi bine? ti-am raspuns acum pentru ca n-am mai intrat de mult pe aici..esti un lake care se pricepe la toate

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simpatic):

Cam toata lumea.

Si da, ai mare dreptate ca ma pricep la toate ( mult mai bine ca tine ).

| jokerul100 a răspuns:

Sfaturi la skanderber

| jokerul100 a răspuns:

Si este skateboarding nu skandenberg sau scheibording big grin

| cOnTexT a răspuns:

Salut, eu fac skandenberg la sala, alaturi de profesionisti, care au si participat la competitii... Forta este importanta dar si tehnica...
Eu am 40 in biceps, la 16 ani... Daca vrei mai multe detalii, lasa'mi un pm, cu idu tau... poate vi cu noi la salawinking

| danishor a răspuns:

Eu merg la sala si la finalul antrenamentului merg la masa de antrenament pentru skandenberg si fac cate 3 serii a cate 10 repetari cu fiecare mana si cresc greutatea de la antrenament la antrenament. rezultatele sunt impresionante.

| Bogdanel_9531 a răspuns:

Pentru scandanberg trebuie forta, iti recomand sa ridici 10-20 kg pe zi pe putin... eu am 17 ani si sunt al 3 din clasa, bafta la muschi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdanel_9531):

Pe zi? alt copil mic laughing