| cristianmarin a întrebat:

As vrea si eu un sfat am o problema la genunchi provocata de crestere si mi s-a propus sa cumpar o orteza pentru genunchi acum vreau sa stiu daca aceasta orteza vindeca problema sau doar ajuta sa nu se agraveze sa nu dau banii degeaba pe ea. sau e mai bun gipsu?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Orteza nu e medicament...este un fel de proteza daca vrei, care ajuta genunchiul sa suporte mai usor presiunile la care este supus in mod normal.ghipsul are dezavantajul ca iti blocheaza mobilitatea articulatiei pentru perioada cat il porti, ceea ce necesita dupa aceea o recuperare.si,crede-ma,recuperarea nu e prea placuta de suportat.