| hibrid112 a întrebat:

Baieti voi la greutati cum ziceti cai mai bine sa incepi cu greutate rezonabila si sa urci treptat sau sa incepi cu maximu pe care poti ridica si sa cobori treptat pana la o greutate rezonabila?

10 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Faci mare greșeală dacă începi cu o greutate uriașă la început.
Începi cu una rezonabilă pentru forța ta actuală și o mărești pe parcurs, asta determină mușchii să se dezvolte, desigur că o alimentație corespunzătoare face ca antrenamentul să dea roade. Iar exercițiile nu trebuie făcute rapid, ci încet, asta face ca mușchii să lucreze cum trebuie.
Uite un site foarte bun pentru exerciții fizice
http://www.passion4profession.net/ în română http://translate.google.ro/....../translate

| cristi1505 a răspuns:

Sa incepi treptat.Greutati mici si dupa bagi greutati maxime.Asa reduci riscul de a te accidenta!

| charleslouboutin a răspuns:

Nici una nici alta. Cel mai bine incepi cu o greutate modica sa zic.10 kg si urci de acolo.

| hibrid112 explică (pentru charleslouboutin):

Imping la piept peste 90 incep cu 60-70

| Sk1j4 a răspuns (pentru hibrid112):

Zici ca faci piept cu peste 90kg si tu nu ai habar cum e mai bine? Serios?

| hibrid112 explică (pentru Sk1j4):

Nu am zic ca nu am habar dar am intrebat cum e mai bine.Eu momentan fac crescartor dar am vazut baietii care fac invers si sunt mai mari ca mine.

| charleslouboutin a răspuns:

Pentru pectorali da, este nevoie de greutati mari.

| AndreiRoll a răspuns:

Cred ca este bine sa incepi cu greutati mai mici, apoi cu greutati mai mari.

| BogdanFitness a răspuns:

Urci treptat- muschiul trebuie incalzit bine bine, altfel apar accidentarile etc

| Takers_Gaby_1990 a răspuns:

Trebuie sa incepi cu greutati usoare