| Ingrid_Alexa_1994 a întrebat:

.am 11 ani fac intr-o luna 12 si am o problema cu greutatea! sunt slaba sau grasa? am 162 cm si 46 de kilograme! am burtica,nu mare,dar totusi! si nu stiu ce sa fac,sa slabesc,sa ma ingras, cat sa slabesc, cat sa ma ingras! am nevoie de parerea voastra! ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Esti cam slabuta, normal ar fi la 162 sa ai cam 52 de kg, cu greutatea ta poti fi model.
Eu zic sa ramai asa, urmeaza pubertatea o sa ti se schimbe corpul in mod natural, e posibil sa te si ingrasi putin.
Burtica e probabil de la balonare, mesteca mai bine mancarea, renunta la bauturile carbogazoase, nu bea lichide in timpul mesei, nu consuma sare in exces si evita fasolea si mazarea ca baloneaza.

5 răspunsuri:
| selfie a răspuns:

Eu zic ca ai Kg potrivite pentru varsta si inaltimea ta. Important este sa iti placa tie cum arati.

| Spitz10 a răspuns:

Pai...ce sa zic? daca ai 1, 62 si 46 kg eu cred ca e destul de bine, adica eu am 13 ani si 45 de kg si ar cam trebui sa pun.Adica esti portivitahappy. Desi chiar 1 kg-2 ai poatea cu usurinta sa dai, si ai putea sa te mai tonifici daca ai merge la alergat 1 ora pe zi, e si distractiv si o sa arati mai bine.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Ai 162 la 11 ani? Wow. Esti perfecta asa cum esti! Nu fi complexata de nimic.

| AlecsPAD a răspuns:

La inaltimea ta trebuie sa ai cu 10kg mai putin decat greutatea. deci ar trebuie sa ai 52kg

| alexmico97 a răspuns:

Burta faci si daca ai 20 kg si daca ai 75kg trebuie sa iti antrenezi muschii abdominali