| Ingrid_Alexa_1994 a întrebat:

Deci am o problema pe care multi copii o au:am greutatea normala? cand am fost la doctor a zis ca sunt slaba..am 160cm la 11 ani si 47-48 de kilograme... oare sa mai slabesc? ce credeti? fara jigniri, am nevoie de raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bybi a răspuns:

Nu are nimeni dreptul să te jignească. Și sincer să-ți spun pentru înălțimea pe care o ai cred că arăți foarte bine. Dacă te ajută cu ceva, eu am 1, 67 m și 45 kg, sunt slăbuță, dar mă simt bine în pielea mea. Asta e cel mai important, să te simți tu bine. Și având în vedere vârsta ta, te vei mai dezvolta, deci nu-ți fă griji. Doctorul îți spune așa pentru că e datoria lui.

2 răspunsuri:
| RTDRomania a răspuns:

Ma,eu unu zic sa nu mai slabesti asta daca nu vrei sa devi schelet, zic ca e foarte bine asa cum esti, daca vrei poti sa pui pana la 49-49.5 dar mai mult deatat nu.