| Ţâmpu_Denisa_1996 a întrebat:

Buna am 14 ani si ca inaltime am aproape 1, 60 ...am slabit foarte mult, dar am ramas cu "colacei"... vreau sa imi spuneti cum si ce metode sunt de a scapa de ei

Răspuns Câştigător
| GeorgianaBbb a răspuns:

Hidrateaza-te! (Bea multa apa, ceaiuri, dar totusi nu exagera).
Incearca in fiecare seara sa faci cate 3 serii de abdomene a cate 10 fiecare serie.
Mananca cat mai multe fructe si legume. (Ananasul in stare naturale am auzit ca e foarte bun pentru asa ceva)
Inlocuieste cartofii prajiti cu cartofii fierti (scapa de prajeli).
Si nu te ingrijora, si cea mai slaba persoana are burta atunci cand sta pe scaun.
Bucura-te de viata, vei vedea ca exista persoane care te iubesc fix asa cum esti, cu sau fara "colacei", iar restul persoanelor nu merita mentionate docamdata.
Te pup!

2 răspunsuri:
| Cosmin4Fit a răspuns:

Are dreptate Georgiana cu burtile. Cand te apleci, se umfla.

Depinde in ce zone au ramas colaceii.

Ridicari laterale de picioare pentru solduri, abdomene laterale pentru burta...

Ai slabit prea repede, multi gresesc aici. Sper ca nu ai avut de gand sa tii doar o dieta si acum sa te opresti! Pielea se largeste in timp, tot in timp se si strange.

E posibil ca depozitele tale de grasime sa nu se arda uniform, e ceva comun la fete.

Poti incerca niste lipotropice. Acestea ajuta la descompunerea si 'arderea' grasimilor din organism.

http://www.4fit.ro/category/extra/slabire-si-arderea-grasimilor/lipotropice

Mai multe despre lipotropice si altele poti citi in acest ghid amanuntit!

http://www.4fit.ro/info/ghid-suplimente-slabit

| Braconierul a răspuns:

Multe exerciții pentru a face din grăsime masă musculară.