| AAlinaaa a întrebat:

Cum pot scapa de matreata? Vreau niste metode naturale nu vreau sa imi spuneti de diferite sampoane

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La final după ce te-ai limpezit bine, te clătești cu oțet de mere îndoit cu apă.
Pa, pa.

| BlackVeil a răspuns:

Scuze, dar metodele naturiste nu prea merg, le-am incercat pe pielea mea si am ramas dezamagita.
Tie iti trebuie un sampon cu un continut mai mare de seleniu, iti recomand SelSun Blue, cu samponul asta am scapat eu de matreata. happy
Se gaseste la farmacie, este cam scump(50-60 lei), dar merita.Cumpara cutia mov!

| TheBiban a răspuns:

Fa o combinatie dintr-o lingura de suc de lamaie, cu 2 galbenusuri de ou si radacina de brustur. Te clatesti pe cap, te dai cu solutia de mai sus si stai la soare. Fa-o de vreo 3-4 ori pe zi si intr-o saptamana ai scapat.La mine a merswinking

| vladmR a răspuns:

Pe net nu vei gasi niciodata solutia. Mai bine mergi la un dermatolog sa iti spuna clar ce trebuie sa faci. Oricum iti recomand samponul de la Vichy anti-dandruff, e foarte bun, pe mine m-a ajutat mult.

Răspuns utilizator avertizat
| CioncuIonut1990 a răspuns:

Te razi in cap si te freci cu peria de sirma:d

| AAlinaaa explică (pentru CioncuIonut1990):

Vai multumesc, esti un dragut ce pot sa spun.

| CioncuIonut1990 a răspuns (pentru AAlinaaa):

multumesc.PS(am glumit nu te supara)nu sunt chiar asa.

| AAlinaaa explică (pentru CioncuIonut1990):

Nu ma supar ma laughing