| AlyAlx07 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa ma apuc de sala... am 1.73 si 70kg cate kg am voie sa radic maxim? ( p.s fac gantere de 1 an )

3 răspunsuri:
| gmbod1 a răspuns:

Pana in 30 dar o intreabre de ce sa te apuci de sala? iti distrugi organismul dupa parerea mea sa stii ca nu este bine sa suprasoliciti metabolismul si corpul mai ales fiind in crestere poti sa patesti ceva mai tarziu degeaba ai tu muschi acum daca pe la vreo 30 de ani iti gasesc doctorii nu stiu ce boala?

| Barbu_Adita_1994 a răspuns:

Eu as zice 20-35 cam asa.

| mbzba a răspuns:

Cat poti tu, dar exercitiile sa fie facute corect ca sa nu ai probleme peste ceva timp