| roxana19998 a întrebat:

Am 60 kg si 165 cm.Cate kg ar trebui sa am la inaltimea mea pentru a avea un corp "perfect"?

7 răspunsuri:
| BlackEyedGirl a răspuns:

De obicei, greutatea ideala se calculeaza: mrde centimetri sub 1m - 10, decila 1.65, ar trebui sa ai cam 55 de kg, dar 2-3kg in + sau - nu conteaza atat de mult.

| Ibrahimovic a răspuns:

In jur de 55, dar daca ai cateva mai mult sau mai putine e bine.Totusi tu ar trebui sa mai dai jos cel putin 2-3 kg sa ai un "corp perfect" asa cum vrei tu!

| WR104 a răspuns:

Http://dietapentrutine.blogspot.com
Aici ai un calculator in functie de varsta si inaltime iti da cate kg trebuie sa ai.
Succes!

| Radamel a răspuns:

REZULTATE

Greutatea: 65kg
Inaltimea: 1.65m
IMC: 23.88

ESTI NORMOPONDERAL
(ai o greutate normala pentru inaltimea ta)

Greutatea ta trebuie sa se incadreze intre 54.5 si 68.1 kg

| Ramona000 a răspuns:

Ai o greutate potrivita pentru inaltimea ta

| pwp a răspuns:

55 de kilograme.Asa ai avea un corp perfect happy

| TheCrisLv20 a răspuns:

Daca ai 60 kg de muschi e ok dar daca de grasime ii rau