| andrew716 a întrebat:

Am implinit 17 ani si 2 luni. am 169 inaltime si mi as dori sa ma mai inalt. Daca ma apuc de inot 3-4-5 ore in fiecare saptamana cat credeti ca mai prind in inaltime si in cat timp? credeti ca se va vedea un rezultat intr o luna doua? ps tatal meu are 176 inaltime iar mama 162 daca conteaza asta. Multumesc

3 răspunsuri:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Depinde de genetica/alimentatie/somn nu cate ore de inot faci.

| DimLight a răspuns:

Ai sanse sa il ajungi si sa il intreci pe tatal tau. oricum pana pe la 20 si ceva de ani mai cresti, dar e important sa te alimentezi bine si sa iei vitamine si proteine destule. nu stiu cat ajuta inotul dar stiu sigur ca baschetul da ceva rezultate daca nu te-ai oprit din crescut

| YourNightmare a răspuns:

Conteaza. Pentru ca in general inaltimea e ceva genetic. Deci daca parintii tai sunt de inaltime medie, nu poti fii tu Kobe Bryan. Oricum inotul si basketul ajuta, practicate fiind cu regularitate si pe perioada mai lunga.