| Cristinuș24 a întrebat:

Am o bicicleta stationara si am inceput sa lucrez pe ea. Tin dieta si vreau sa slabesc. Bicicleta ma va ajuta daca fac 30min in fiecare zi?(am incercat cu treapta a 3a dar mi se par cam greu). Vreau sa slabesc nu sa fac muschi.ce sfaturi imi dati si la ce treapta ar trebui sa o setez?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, poti da pe orcare teapta, dar trebuie sa dai pana ce transpiri deja tare!

| RAY a răspuns:

Transpiratia nu are legatura cu slabirea din contra la frig rata metabolica creste pentru ca organismul are nevoie de isi pastra temperatura,tu vezi de dieta, aia e baza, organismul se adapteaza mereu, azi 20, maine 30 si tot, nu stagna ca asta vrea organismul asta, tu lupti impotriva ta

| Stropdeploaie a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa transpiri foarte mult.~! Dar ai grija la hidratare.~! Totodata ca sa slabesti ai grija la dieta! Dar nu una din aia. de manastire!laughing