| aleee5262 a întrebat:

Buna. Am o întrebare.Care e logica ca salile de fitness sunt deschise dar salile de sport pentru sportivi nu? Adica la mine in oras rata de infectare e 1, 11% si se tin cursuri doar online.Ideea era ca am vrut si eu sa ma inscriu la un sport de lupte, dar macar sa fi mers fizic. Lamuriti-ma voi va rog. Multumesc

3 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Buna. Si activitatea salilor de fitness se suspenda in functie de incidenta cazurilor de virus. Daca incidenta cumulata in 14 zile depaseste 4 cazuri la 1000 de locuitori, asta ar fi 0.4%, atunci si activitatea salilor de fitness si a salilor de sport se suspenda. Cred ca ar fi o idee buna sa pui pe stand by momentan inscrierea la o sala de sport

| aleee5262 explică (pentru Dintrebare):

La mine in oras salile sunt deschise cele de fitness dar sunt inchise cele la care copiii se antrenează. Mna nu stiu cum ii da mulțumesc pentru răspuns

| Dintrebare a răspuns (pentru aleee5262):

Poate ca salile unde se antreneaza copiii tin de invatamant si daca sunt inchise scolile atunci se inchid si salile astea. Nu stiu ce sa zic, dar cel mai bine astepti sa vezi ce fac si alti copii. Mai ales daca trebuie sa platesti o taxa, nu are sens sa dai banii de pomana