| SorinelCopilu a întrebat:

Buna, am o intrebare, la cat timp dupa antrenament pot mânca?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când ți-e foame. Când nu mai gâfăi și când bătăile inimii au revenit la normal. Un antenament foarte intens duce sângele la mușchi. La masă ai nevoie de el în zona stomacului. Aștepți să se liniștească puțin mușchii, te liniștești și tu și apoi poți mânca.

12 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Oricand dupa.

| ziftode a răspuns:

48 de ore
sper ca, gorila aia din poza, sa nu ma astepte la colt big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru ziftode):

Ala e kai greene, celebrul adversar al lui Phil Heat pentru titlul suprem de mr. Olympia

| SorinelCopilu explică (pentru Cosmin86):

Exact

| Yukidaruma a răspuns:

Cam la jumatate de ora dupa antrenament, eventual dupa ce ai facut un dus si te-ai linistit putin. Chiar daca antrenamentul este seara iar obiectivul tau este slabitul, tot este indicat sa mananci ceva usor, cum ar fi o salata deoarece corpul va incepe sa "manance" din masa musculara, nu din grasime ceea ce nu va duce la niciun rezultat. Succes!

| gothicbat a răspuns:

Sorinel Copilu de Aur

| One25 a răspuns:

Imediat.

| moonlight22 a răspuns:

Este bine sa mananci cam fix dupa antrenament deoarece toate proteinele merg la muschi. Dar dupa antrenament este bine sa nu mananci paste sau alte chestii de genu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru moonlight22):

De ce sa nu mananci paste? Ai nevoie de carbohidrati dupa antrenament, altfel proteinele NU se duc "direct in muschi", ci sunt consumate pentru refacerea glicogenului (adica IROSITE, ca sa intelegi).

Am bagat paste dupa antrenament cred ca de cel putin vreo 500 de ori.

| moonlight22 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da e adevarat eu i-am spus cum fac eu ca sportiv de performanta. Dar depinde si ce fel de sala faci.

| Cosmin86 a răspuns (pentru moonlight22):

Probabil pentru masa musculara. Ce sport de performanta faci? Implica masa musculara/forta, gen strongman?

| SorinelCopilu explică (pentru Cosmin86):

Cam da dar sunt si in perioada de slabire trebuie sa slabesc cam vreo 25 de kg dar lucrez cu greutati destul de mari