| MioaraParalescu a întrebat:

Buna!
Am o intrebare pentru cei care merg la sala.
M-am accidentat acum 2 saptamani la antebratul drept si acum nu mai pot face nici un fel de flexii pentru biceps deoarece ma doare acel os foarte tare.
Ce exercitii pentru biceps as putea face avand in vedere ca nu mai pot face flexii?
Acum tot ce pot face pentru biceps sunt tractiunile la bara cu priza ingusta.

Răspuns Câştigător
| Epigonul a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui putina pauza, cel putin de la exercitiile care implica bratele.La fel am procedat si eu cand facusem o intindere cred,destul de urata la umar, ma durea umarul foarte tare la cel mai mic efort, nici la sac nu puteam lovi, dar ma incapatanasem sa nu fac pauza si am avut de suferit cu acea durere cateva saptamani, pana cand am decis sa fac o mica pauza de 1 saptamana jumate-doua, altfel nu mi-ar fi trecut.Nu sunt specialist, dar opinia mea logica este ca daca te-ai accidentat intr-o anumita zona, nu ar trebui sa aplici niciun fel de presiune asupra acelui muschi, decat eventual exercitii simple de gimnastica, care nu includ greutati.

4 răspunsuri:
| MioaraParalescu explică:

Mersi pentru sfaturi prieteni!

| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni pana ti se reface.

Si eu am avut o accidentare la cot, pana nu trece, nu prea ai ce face...

| greyhound a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti sa faci o pauza

| andixboss172005 a răspuns:

Pai nu prea ai cum sa mai faci ca te doare foarte rau si daca vrei ar insemna sa-ti rupi mana de tot