| Fresh a întrebat:

imi poate spune cineva ce exercitii as putea face pentru piept (pectorali) avand in vedere ca nu am greutati cu care sa fac ::::si inca o intrebare : se poate sa merg la sala deoarece fac 15 ani in cateva zile si am 1.73 la inaltime credeti ca am voie? big grin ( adica sa nu-mi afecteze cresterea) big grin

2 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Poti merge la sala linistit.si arnold s-a dus la sala de la 15 ani si are 1.88

| mada1 a răspuns:

Doamne.ti-au bagat parintii sau prietenii in cap ca daca te duci la sala de la o varsta frageda ramai mic? laughinglaughing uneori si medicii de familie mai spun asta laughingcunosc pe cineva care merge de la 13 ani si 8 luni la sala. acum are 17 ani. arata super.si are 1, 85. exercitii pentru pectorali acasa nu poti face decat flotari.la sala sunt mult mai multe.iti va arata instructorul ce trebuie sa faci daca vei merge la o sala de forta.aa si apropo de inaltime.singura chestie prin care ai sanse sa ramai mic daca te duci la sala.este o faza. daca pui presiune foarte mare pe coloana.dar nu o sa pui tu presiune mare pe coloana din prima. plus ca 1, 73 e ok ca inaltime.