| anylol3_6519 a întrebat:

Bunaaa, in ultimul timp am facut burtica si e foarte inestetic. fac abdomene dar nu se observa nimic pentru ca imi intareste muschii aflati doar deasupra burtii, si nu exact burtica aceea care "atarna" uneori f urat. ma puteti ajuta cu site-uri cu exercitii? si mai ales sfaturi de la cele care au reusit sa dea burtica jos printr-un anumit set de exercitii. m-ar interesa si timpul dupa care au inceput sa apara rezultatele. multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului(ceea ce te intereseaza mai mult):
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100(chiar si mai mult, daca consideri ca ar fi cazul).In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.Pentru rezultate mai rapide,elimina pe cat posibil din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Primele rezultate se vad dupa o luna.Succes.

7 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

De ce sa faci toate exercitiile posibile cand poti sa faci un infinit in unul singur! sari coarda! ai mai putea merge cu bicicleta sau alergatul! tonifica tot ce se poate saritu corzii http://www.youtube.com/watch?v=fY0lZTWlBAg

| andrey910 a răspuns:

Burtica aceea nu are cum sa fie intarita...e grasime nu muschilaughing...degeaba faci tu abdomene daca mananci mult, eu nu stiu de ce va este asa de greu sa va abtine-ti de la mancare.eu daca as fi gras as slabi imediat.

| fanaa a răspuns:

Hey anylol3. daca vrei sa slabesti:dnu mai mancaa paine multa si carnne:dmulte fructe.si dulciurile lasale pentru o saptamana...nu spun sa nu te atungi de ele spun sa nu mananci multe.si fa de 2 ori pe zi cate 50 de genoflectiuni :*du-te pe stadion si alearga cate 2 ture.si ai sa vezi ca o sa ajungii cum vrei,,, baftaa in continuare. fundita?:X:X:Xpuppy dog eyes?

| Buterflyy a răspuns:

Tae bo intr.o saptamana maxim dar sa reduci si din mancarewinking
tae bo e cel mai bun
fundita?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt baiat dar totusi am un sfatwinking... daca vrei sa rezolvi problema de acasa iti recomand sa faci gimnastica urmand niste pasi(tv sau net) de la experti... daca vrei sport se organizeaza tot felul de exercitii de gimnastica in sali sportive trebuie doar sa vezi programul de cursuriwinking.Si cum a mai spus si inainte totul se face in timp nu peste noapte.

| ღAnonimღ a răspuns:

Da, Tae Bo. 800 kcal\ora. Scrie la google "Tae Bo" si gasesti exercitiile.

| ruPfashu a răspuns:

Trebuie sa lucrezi foarte mult ca sa se observe o schimbare. Nu poti avea rezultate peste noapte. Sfatul meu e sa continui sa faci miscare. Rezultatele se vor vedea cu siguranta in timp. Totul e sa ai rabdare.
Spor la munca!