| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am urmarit mai multi culturisti si multi spun ca conteaza cel mai mult genetica.Intrebarea mea este de unde stiu daca am genetica buna pentru culturism?

8 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Pai modul tau de dezvoltare, daca vezi ca te dezvolti repede fara mult efort inseamna ca ai o gena buna

| digital7shady a răspuns:

Pai, te uiti la constitutia tatalui tau. Nu trebuie neaparat sa fie "lucrat" acum, il poti intreba daca era asa in tinerete.

| FitnessTrainer a răspuns:

Pai, daca esti "facut" acum fara sa fi practicat nici un sport inseamna ca ai genetic bun, dar nu in toate cazurile e asa. Mergi la sala vreo 5-6 luni si vezi cum evoluezi, daca evoluezi foarte repede si cu destul de putina grasime ai genetic foarte buna. Informeaza-te despre tipurile somatica :endomorf, ectomorf, mezomorf.

P.S.: Nu toti culturistii au un genetic foarte bun.

| littleblack a răspuns:

Am doar putina grasime pe mine care se afla in zona de jos a burtii, am facut sala 4 luni si a inceput sa apara rezultate,mi-au aparut vene pe antebrat,biceps, abdomen, piept, umeri si picioare si in forta, in prima zi faceam cu bara goala la piept adica 10 kg si dupa 3 luni cu 50. Voua cum vi se pare?

| FitnessTrainer a răspuns (pentru littleblack):

E foarte bine. Cate kg ai pus pe tine in astea 3 luni?

| littleblack a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Cred ca 4 sau 6

| FitnessTrainer a răspuns (pentru littleblack):

E foarte bine, mai ales pentru ca ai zis ca e putina grasime.

| Popovici_Sergiu_1996 a răspuns:

Ce intrebare e asta? du-te baiatule la Sala. si sa vez rezultate...