| denisQ00 a întrebat:

As dori sa imi cumpăr un longbord, dar vreau sa stiu... Care e mai bun, longbord sau skateboard ( ma refer ca sa nu infraneze in pietricele ) deoarece am avut un pennyboard si efectiv in cea mai mica piatra imi infrana ( se oprea brusc si picam ) probabil era de proasta calitate dar in fine. Vreau sa stiu care dintre cele doua sunt mai bune. Sau Funda!

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Skateboard exclusiv pentru trick-uri.
Longboard pentru drumeții/plimbări pe distanțe mari. Totuși, poți folosi longboard-ul la fel de bine pentru trick-uri.

Îți recomand un longboard!