| Jessica1235 a întrebat:

Bună, aș vrea niște exerciții pentru coapsele interioare și exterioare.
Ceva ce la voi a funcționat!
Mulţumesc!

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Mușchii din zona interioara a coapselor se numesc adductori. Caută așa și o să găsești multe variante.

| georgicadesteptu1000 a răspuns:

Fă din alea, leg raises
Hanging leg raises
Și ceva hinge: deadlift (îndreptări) și nordic curls

Caută pe goagăl exercițiile, dar aviz pentru amator: dacă nu i-ai mai dat coapse/hamstringuri până acum, după o oră de facut din astea, n-ai să prea poți să mergi. Te caci pe tine de durere...

Poți începe cu greutatea corpului și dacă te simți în putere, poți pune și ceva greutate (la îndreptări poți chiar să faci cu bara cu greutăți, DAR NUMAI după ce ai prins execuția).

Spor. N-ai idee ce mă incită coapsele bine lucrate de femeie.