| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
As vrea niste metode de slabit.
Pareri?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Două-trei cuvinte ar fi suficiente: mișcare și alimentație sănătoasă

Dataliind puțin : Daca vorbim de pierderea unui numar foarte mare de kilograme, aici fiind cazul persoanelor care se confrunta cu obezitate, declarata boala la nivel mondial, cea mai rapida metoda de slabit vine din partea medicului si impune anumite proceduri de chirurgie bariatrica

Insa, daca ne referim strict la supraponderabilitate, adica la pierderea unui numar relativ mic de kilograme in plus, atunci cea mai buna si eficienta metoda de slabit consta in insumarea unor reguli de baza. Majoritatea dietelor si regimurilor alimentare eficiente, indiferent de restrictiile impuse, care nu intotdeauna sunt si sanatoase pentru organism, au la baza respectarea acestor pasi simpli. In primul rand trebuie sa consumi mai multe lichide, minim doi litri de apa pe zi, ceaiurile, cafeaua, supele sau sucurile naturale fiind un plus.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deficit caloric, intermittent fasting sa fie mai usor.