| Ose a întrebat:

As vrea sa stiu daca ar fi bine sa fac un antrenament pentru piept spate abdomen acasa luni miercuri si vineri continand flotari tractiuni abdomene si as vrea sa stiu daca e bine sa le fac pe toate odata in aceiasi zi

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Picioarele cand le antrenezi? sau vrei sa fii "chicken legs".

Si esti putin amuzant cu "muschi acasa"

| Ose explică (pentru Cosmin86):

Am uitat de picioare fac si genoflexiuni

| Ose explică (pentru Cosmin86):

Fac acasa pentru ca nu vad rostu la sala si nu am timp dc sa dau bani cand pot face acasa

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ose):

1. acasa niciodata nu o sa se compare NICI PE SFERT cu sala ( se vede ca n-ai fost niciodata )

2. e o suma nesemnificativa ( alimentatia pentru muschi costa de vreo 10 ori mai mult decat sala )

| Ose explică (pentru Cosmin86):

Normal ca nu se va compara acasa cu sala dar sa iti dau un exemplu un coleg face sala de 2 luni si eu exerciti acasa de 4 luni el debea si-a facut ceva masa musculara fata de mine care nu am fost niciodata la sala si tot eu sunt mai definit in talie ca el

| Ose explică (pentru Cosmin86):

Iar alimentatia aproape ca nici nu dau bani pe ea si e numai proteine carne lapte oua branza etc

| Ose explică (pentru Cosmin86):

Eu vreau doar sa stiu daca e bine sa le fac pe toate intr-o zi daca nu sa fac un program

| JohnnyBi a răspuns (pentru Ose):

Comparatia asta este irelevanta. tu compari aici geneticul lui si al tau, alimentatia ta si a lui cat si antrenamentul. tu daca ai genetic si alimentatie buna faci acasa mai mult decat el cu un genetic prost si alimentatie si mai proasta. this is a fact.

cat despre alimentatie numai proteina este o prostie. carbohidratii si grasimile cui le lasi?

| Ose explică (pentru JohnnyBi):

Am incercat sa nu fac romane de asta nu le-am inclus pe toate

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ose):

Singura comparatie relevanta e cu tine insuti.

E o IDIOTENIE sa te compari cu altcineva, care are alt genetic.

Vezi singur cat progresezi : 6 luni acasa VS 6 luni la sala.

| Ose explică (pentru Cosmin86):

Depinde si de ce exerciti faci oricum la sala vei iesi in avantaj datorita aparatelor totusi vreau un raspuns la intrebarea pusa de mai sus

| Ose explică:

Dau funda!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ose):

Normal ca nu e bine sa le faci pe toate intr-o zi! fa-ti un program, lucreaza o grupa pe saptamana, greutati mari si REPETARI PUTINE.

p.s. : la sala pe langa aparate e atmosfera + altii de la care ai ce invata. Si dupa 5-6 ani de antrenamente, tot poti invata lucruri noi.