| dartagnon a întrebat:

azi m-am julit la fotbal la cot destul de tare adica ma pisca... ce ziceti pot sa mai merg la sala de forta? sau sa fac o mica pauza?

10 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca poti sa flexezi cotul fara probleme/sangerari, poti merge linistit la sala. Daca nu, ia o pauza 2-3 zile pana se inchide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomnand sa astepti sa se vindece pentru ca acea "buba" peste noapte o sa se uste iar la sala de exemplu cand iti antrenezi Biceps-ul o sa ti se rupa si o iei de la inceput...Deci mai bine astepti sa se vindece si apoi poti sa te antrenezi.

bafta!

| Kriss96 a răspuns:

O julitura nu are de ce sa te incomodeze prea tare la o sala de forta. Eventual bandajeaza cotul si nu vei mai simti nimic.

| stefania94 a răspuns:

Pentru o julitură!?

| CristiDumi a răspuns:

Daca zici ca e doar o julitura poti merge la sala linistit. Evita eventual sa faci brate, o zi - doua. Asta asa pentru confortul tau.

| Addy77 a răspuns:

Du-te la sala, puneti un bandaj si poti sa mergi. daca te doare tare te sfatuiesc sa nu mergi...si eu am patit la fel dar mi-a trecut in 2 zile

| MaryusDen99 a răspuns:

Fa o mica pauzabig grin
as zice eu, incerca sa nu te fortezi prea mult!big grin sper ca ti-am fost de folos

| MaryusDen99 a răspuns:

Fa o mica pauza de cateva zilebig grin

| sebn a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi pentru o julitura poti sa mergi fara o pauza.

| BringIt a răspuns:

De ce sa nu mergi la sala? Adica daca te doare destul de rau astepta pana se vindeca...sa stii ca la sala poti face si picioare nu doar bicepswinking sau oricare alt muschi al mainiihappy.