| SaRiNoOtZa a întrebat:

cate calorii arzi intr-o ora si jumatate pe bicicleta medicinala/stationara? Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| BadCliché a răspuns:

Cam în jur de 750-1 000 de kcal. Dar trebuie sa faci încontinuu şi să menţii aceaşi viteză pentru rezultate bune. Spor la treabă happy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu chiar reușești să pedalezi o oră și jumătate, continuu?
În jur de 750 de calorii la un pedalat accelerat. Dacă este lent, maxim 500 de calorii.
Cu plăcere!
Pa, pa.

| micurutza2005 a răspuns:

Depinde cat de mult efort depui ca daca te obosesti repede si faci pauze dese nu faci nimic,dar nici sa faci efort pana la epuizare intr-o singura sedinta nu e bine trebuie treptat sa incepi un asemenea antrenament nu pierzi totul dintr-o data, daca faci febra musculara serioasa din prima zi nu ai rezolvat nimic, deci nu faci bicicleta din prima zi o ora jumate ca a doua zi nu mai poti sa faci nimic de dureri.maxim 30min in prima zi de antrenament cu pauze de 2-3min intre ele si apa sa bei.eu am incercat odata si in 20min de abia 20calorii am dat jos deci e greu incepe incet si maresti viteza si dificultatea in fiecare zi cate putin.mai trebuie sa faci si altfel de exercitii pentru a slabi sau arde calorii trebuie combinate cu bicicleta, de exemplu exercitiile pilates sant pe net pe categorii unde vrei sa slabesti sant exercitii pilates pentru abdomen pentru picioare pentru orice.succeshappy

| Robbe a răspuns:

Mai conteaza?happy
Conteaza sa vezi ca tragi de tine si ca transpiri atunci iti dau seama ca le arzi repedewinking