| AnnaBebitza a întrebat:

daca am facut exercitii usoare pentru abdomen. exercitiile astea: http://www.youtube.com/watch?v=3gFqHKVUUOY ..si dupa am facut ex. pentru picioare cu greutati. ..si as manca bogat in proteine si carbohidrati...normal ar fi sa pun mai multi muschi in zona picioarelor decat in cea a abdomenului nu? la abdomen as vrea doar sa l tonific putin

1 răspuns:
| PrunaPătrată a răspuns:

Pai depinde, daca vrei sa tonifici abdomenul poti face acele exercitii, cam in 1 luna 2 o sa se vada rezultatul, daca esti adult/a poti face si cu greutati mai maricele pentru abdomen, ca sa se vada mai repede rezultatele, si dupa poti sa ramai la cele usoare ca sa te mentii.Cat despre picioare, daca vrei muschi, fa cu greutati din ce in ce mai mari, adica sa zicem ca 1-2 saptamani faci cu 10 kg, prinzi putini muschi si vezi daca poti duce 15 kg si tot asa.Pana o sa fii multumit/a de tine. Dupa ce ai facut tot si arati bine, poti continua dar cu greutati moderate pentru mentinere.Mananca bogat in proteine, si fructe/legume si carne/oua/branza etc. si o sa fie totul bine.REPET: Ce ti-am zis e valabil daca esti multumit/a de tine, ai peste 15-16 ani, adica sa fii adult sau spre adult.