| NissanNavara a întrebat:

Daca am o alimentatie bogata in proteine o sa se cunoasca la masa musculara? Adica mananc aproape in fiecare zi: oua, lapte, branza, cascaval, carne... fac si ceva antrenamente de forta dar le fac acasa. ma scuzati ca nu m-am exprimat prea bine. Funda celui mai bun!

5 răspunsuri:
| alexhiny2006 a răspuns:

O sa se cunoasca, proteinele sunt compuse din aminoacizi, aminoacizii ajuta la formarea masei musculare, deci te vor ajuta. dar ai nevoie si de efort/exercitii fizice, masa musculara nu creste pe ochi frumosi happy

| Zenithf a răspuns:

O sa se cunoasca si la muschi, dar risti sa se cunoasca si la afectiuni. O dieta bogata in proteine favorizeaza declansarea unor boli precum guta si calculii renali.
Trebuie sa ai grija sa elimini sarurile acidului uric, daca manci multe proteine trebuie sa bei si mai multa apa si sa manci si alimente care ajuta activitatea rinichilor.

| XTreme00 a răspuns:

Cred ca da.

| Hades98 a răspuns:

Vezi sa nu faci exces de oua mai ales... totus ce e prea mult strica.

Si daca tot mananci atatia carbohidrati si proteine fa si antrenament pe masura nu faci acolo 10 minute si gata ajunge.winking

| dyk3yy a răspuns:

NU mai spune prostii!