| dartagnon a întrebat:

Buna de 11 zile mi-am fracturat degetul mic de la mana la antrenament la sala de forta in sacul de box, si mi-au pus mana in ghips, recomandandu-mi sa o tin o luna asa. Degetul pot sa il misc nu ma mai doare si as vrea sa imi scot mana din ghips deoarece am un program foarte incarcat la scoala si tin neaparat sa scriu si asa nu pot. Daca scot mana din ghips si nu mai merg la sala si nu mai fortez partea respectiva, are ceva?

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

No ca tu esti batut in cap. daca doctorii zic un rahat si au 6 ani de facultate si 10 ani de ucenicie sa ajunga unde sunt o zice si ratatul ala de doctor cu un motiv ce zice. daca un mar este putred in interior vei vedea doar daca il tai. in traducere: daca nu te doare asta nu inseamna ca oasele in interior s-au reparat complet. dar tu ai presupun pe la 15 ani si esti mult mai destept decat doctorul care ti-a zis sa tii gipsul X zile. nu-i asa? doar la 15 ani tu ai terminat doctoratul in medicina si nu te mai doare degetul? acum serios...

| ERIS a răspuns:

Nicio problema! Doar trebuie sa ai grija sa nu fortezi mana si sa o menajezi cat poti.winking