Întrebare recomandată | DennyD13 a întrebat:

Bună,de o lună și ceva țin dieta Dukan! De slăbit am slăbit,doar că mai mult în zona abdominală, iar în zona picioarelor nu sunt așa de vizibile rezultatele chiar dacă fac 5 tipuri de exerciți.Mă întrebam dacă știți câteva exerciți eficiente pentru picioare! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Ioanaa16 a răspuns:

Buna! Uite aici cateva exercitii pentru fese si coapse! Mult spor si sper sa te ajute!
http://unica.md/......-celulita/

13 răspunsuri:
| Phercine a răspuns:

Buna. Pai eu știu Exerciții, dar te asigur, nu asta contează. De exemplu, tu daca mănânci mult, si nu vreau sa te jignesc, vreau sa spun in general. Daca mănânci seara, foarte târziu, poți tu sa faci zeci si zeci de Exerciții. Încearcă sa bei multă apa. Si NU bea suc din comerț. Doar daca.ti faci tu, acasa, de ăla natural. Încearcă sa alergi si sa faci mișcare zilnic. Nu evita mâncarea sănătoasă. Si încă ceva : nu bea cafea si mai ales 3 in 1. Te ingrata foarte tare ăla. Asta e sigur. Sper ca am ajutat.

| Joker11 a răspuns:

Pai eu știu Exerciții, dar te asigur, nu asta contează. De exemplu, tu daca mănânci mult, si nu vreau sa te jignesc, vreau sa spun in general. Daca mănânci seara, foarte târziu, poți tu sa faci zeci si zeci de Exerciții. Încearcă sa bei multă apa. Si NU bea suc din comerț.

| DennyD13 explică (pentru Joker11):

Țin dieta Dukan de o lună și ceva! Și nu am mai mâncat dulciuri, pâine, fructe, nu beau sucuri sau să mănânc după 18 de când am început, în general încerc să beau 2L de apă! Nu se pune problema de mâncat mult!winking

| ANMBMaria a răspuns:

Incearca sa faci cat mai multe genoflexiuni. Poti sa stai cu picioarele departate si sa faci abdomene si asa. Te ajuta ft. mult

| leivi a răspuns:

Alergatul! vreau si eu sa incerc dieta dukan! poti sa-mi lasi un mesaj!

| AlinaGhe18 a răspuns:

Si eu am urmat dieta aceasta si este una foarte buna daca o urmezi ca la carte, eu am slabit in prima luna 5 kg.adevarul este ca si eu am vazut mai multe diferente in zona abdominala la inceput dar urmeaz-o in continuare si rezultatele nu vor intarzia.bafta

Răspuns utilizator avertizat
| DennyD13 explică (pentru leivi):

Ți-am trimis cerere! happy

| DennyD13 explică (pentru AlinaGhe18):

Mulțumesc! happy

| AlinaGhe18 a răspuns (pentru DennyD13):

Cu placere!

| nustiucenumesadau a răspuns:

Fa cat mai multe abdomene, flotari, etc... sau du.te la sala!

| Goldenboy97 a răspuns:

In primul rand renunta la toate dietele care au nume.
Imi pare foarte rau ca lumea alege sa mearga pe diete minune in loc sa invete bazele nutritiei.
Un mic sfat: Ca sa ai rezultate si sa slabesti in acelasi timp, iti recomanda sa mananci putin in timpul zilei si sa rezervi cea mai mare parte de mancare dupa antrenament. In acest fel corpul va folosii toata energia primita pentru a se reface si nu o va depozita sub forma de grasime.
Renunta la dieta si invata ce inseamna nutritia cu adevarat.
Eu imi fac si poftele, cateodata mananc si 1000kcal la o masa, si tot sunt pe drumul cel bun! Deci, ce vei face in continuare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internet circula sute de mii de diete care fac mai mult rau decat bine, deci, pentru dieta Dukan culeasa de pe internet, cine raspunde daca-ti aduce prejudicii de sanatate?

Sportul si-o viata sanatoasa fara vicii, te mentin in forma.