| Anamariaandrei a întrebat:

deci a meritat Messi sa castige "Balonul de aur" pentru a patra oara consecutiv si sa intre in istori? Eu cred ca da, voi ce spuneti? Argumentati.
P.S.:mie imi place de CR7 dar trebuie sa recunosc ca Messi este"putin" mai bun.

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Desi sunt fan CR7 si nu il suport pe Messi de nici un fel!
Eu zic ca DA anul acesta a meritat! Insa in 2010 si 2011 nu a meritat chiar de loc! In 2010 merita Snjider si in 2011 Ronaldo! Dar ce sa le faci la niste ziaristi cei care aleg balonul de aur! Dar anul acesta nu am ce sa comentez! Chiar daca 70%din golurile lui nu au fost fenomenale ..Ca jucatori adversi nu intra la el cum trebuie sa nu ii rupa sarcile picioruse a lui messi! Dar la Ronaldo intra la rupere! Odata sa intre la messi cum se intra la CR si ala nu mai joaca fotbal 6 luni!

15 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Messi este ajutat foarte mult si de ceilalti coechipieri.

| Anamariaandrei explică (pentru petrica1111):

Asta a spus si el cand a primit premiul si le-a multumitstraight face
eu voiam sa castige Ronaldosad

| Anamariaandrei explică:

Din raspunsurile voastre inteleg ca sunteti fani Messi si sunteti putin subiectivi, parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amuzanţi sunt unii. Sunt fani Cronaldo, deci implicit şi fani Real Madrid. La meciurile El Clasico, mereu spun că Barcelona are o echipă mai slabă decât Real Madrid. Atunci când este comparat Messi cu Cronaldo, Barcelona are o echipă excelentă, jucători nemaipomeniţi care-l ajută pe Messi să marcheze(ca şi l-ar ghida pe teren, acesta neştiind ce să facă).

Da, Messi merita să câştige, iar dacă şi anul 2013 va fi la fel ca ultimele 4, atunci îl va merita şi pe al cincilea şi tot aşa.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mare dreptate ai. Si sincer cel mai mai bun in stilul driblingurilor si loviturilor libere este Ronaldinho si asta cred ca o stiu toti.

| Octa00 a răspuns:

Da,Messi a meritat sa primeasca Balonul de aur.Cristiano Ronaldo joaca si el bine, dar Messi este mai bun.Messi are foarte multa tehnica.CR7 este bun la executii in forta.

| tznkurgn a răspuns:

Mie imi place mai mult de CR7 pentru ca este un jucator cu valoare mai mare decat Messi.
P.S.:parerea mea.

| WarThunder a răspuns:

Messi este un mare jucator merita cu prisosinta acest premiu.Si Ronaldo este un jucator de valoare, insa Messi are mai mult succes in cariera

| Seby2661998 a răspuns:

A meritat sa castige "Balonul de aur". Messi este un jucator foarte tehnic.Are tot ce ai trebuie unui jucator :viteza, dribling, dribling scurt,.etc.Dar sa recunoastem k si CR7 merita balonul de aur, are mai multa precizie in sut decat Messi.

| Seby2661998 a răspuns:

A meritat sa castige balonul de aur.Messi este un jucator foarte tehnic.Are tot ce ai trebuie sa aiba un jucator :viteza, dribling, dribling scurt,.etc.Dar sa recunoastem k si CR7 merita balonul de aur, are mai multa precizie decat Messi.

| Anamariaandrei explică (pentru Seby2661998):

Te inteleshappyoricum mie tot CR imi place mai mult (mai ales cum bate ele loviturile libere:X )

| Seby2661998 a răspuns (pentru Anamariaandrei):

Frate si eu tin cu Real Madrid si im place foarte mult CR7, nu il suport pe Messi dar sa recunoastem k si Barcelona joaca foarte bine mai bine ca Real Madrid.Atacantii lui Real Madrid nu fac nimic fara CR7, si repet eu tin cu Real Madrid.Ca CR7 nu mai bate nimeni dupa parerea mea la ora actuala lovituri libere ca el.

| Ronaldo_Radu_1977 a răspuns:

Da,a meritat.

| Ronaldo_Radu_1977 a răspuns:

Mult. e cel mai bun

| ronaldo1997 a răspuns:

Cum scrie si mai sus, Messi este ajutat foarte mult de coechipieri, insa Ronaldo joaca mai bine individual, CR7 mai este ajutat foarte mult si de fizic, pe Messi multi il plac deoarece el este genul de om fara sa faca arogante.....in schimb Ronaldo ati vazut si voi cum facelaughing In ultimul timp Ronaldo nu prea a avut o perioada reusita...si asta ar putea fi cauza esecului!happy big grin