| cristianorudi7 a întrebat:

Voi va asteptati ca messi sa castige pentru A 2 OARA CONSECUTIV balonul de aur?
eu sincer eram sigur ca iniesta o sa castige, eu krd ca a fost cea mai mare jecmaneala... nu mai spun nimic, dar sa castigi balonul de aur de 2 ori la rand e prea prea prea moooooolt. dati-va si voi cu parerea

4 răspunsuri:
| Alekzandra a răspuns:

Desi sunt fata imi place foarte mult fotbalul.
Sincer mie imi place foarte mult Messi si Barcelona chiar imi place foarte mult cum joaca Messi.

Nu spun Ca el nu ar avea sanse sa castige pentru ca e un jucator foarte bun orice ar zice fanii lui Cristiano Ronaldo(care este si el un jucator foarte bun)dar concurenta cu Xavi si Iniesta e foarte mare.Cred ca colegii sai de la Barcelona au mai multe sanse deoarece sunt campioni mondiali. Oricum daca Messi n-ar mai castiga a2-a oara Balonul de Aur nu ar insemna ca nu mai este un jucator foarte valoros cum a dat dovada in meciurile sale.

Din cate stiu azi trebuie sa se anunte Balonul de Aur si cred ca atunci vor fi mai multe pareri, ramane de vazut.

| Alekzandra a răspuns:

Sa stii ca m-am uitat acum pe internet si se pare ca Lionel Messi este castigatorul Balonului de Aur 2010.Sunt foarte fericita fiindca il simpatizez mult dar nu ma asteptam...

| bogdang a răspuns:

Fifa merge pe niste criterii bine stabilite si daca exista si sistem de vot (nu stiu exact) e clar ca Messi e cel mai apreciat. Nu are fitele lui CR si joaca intotdeauna frumos si cu multa precizie. Nu am auzit vreodata de scandaluri cand a venit vorba de el si, mai ales la nivelul asta, in care e privit din peste 150 de tari de milioane de oameni si presa il are in atentie, e de laudat. S-a vazut cu ocazia asta ca e si consecvent happy!

Sincer eu l-as fi preferat pe Xavi, care mereu a fost un jucator genial, dar Messi are cateva avantaje importante in plus (varsta, popularitatea, poate si postul pe care joaca), cred ca esti de acord cu mine big grin...

Nu sunt fan Barcelona sau Real, dar e o alegere agreabila la urma urmei.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti penibil, nimeni nu a fost individual peste messi, 47 de goluri intr-un sezon spune multe nu ti se pare?