| angela_9785 a întrebat:

eu nu m-am depilat nici o data pe picioare si am parul f mare si as vrea sa ma epilez, si inainte de a incerca as vrea sa va intreb, daca o sa ma epilez de acum peste vreo 2 ani no sa am punctisioare negre? puteti va rog sa ma ajutati? Multumesc.

6 răspunsuri:
| Annalina99 a răspuns:

Buna.Si eu acum 1 luna m-am epilat pentru prima data.Nu iti recomand aparate Braun sau de alt gen.Daca ai parul mare doare. Poti sa te epilezi un Gillete Venus [am incercat si eu].E bun dar ramane maitare si mai aspru.SI se mai vede. Poti sa te epilezi cu Veet eu zic ca e cea mai buna varianta happy
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Nu o sa ai puncte negre laughing (maicamea nu are pe picioare si nici eu)
Ps1:Eu iti zic ca e bine sa te epilezi cu epilatorul pe picioare (Si maini) decat cu lama si crema depilatoare ( care iti indeasa parul de te innebunesc)
Ps2:Epilatul e mai bun decat datul cu ceara deoarece in timp ti se rareste parul.

| Jigsaw a răspuns:

Nu cred ca ai nimica.

| trixxie_8079 a răspuns:

De epilat va trebui sa sa te epilezi cel putin odata pe luna( asta in functie de modul in care o faci-ceara,benzi, lama, crema) pentru ca parul va creste. Daca te epilezi o data nu inseamna ca nu o sa iti mai creasca par peste vreo 2 ani... sper ca te-am lamurit

| daniiy1999 a răspuns:

Nu o sa ai punctisoare negre o sa fie la fel. funda?

| AmberFashion a răspuns:

Punctisoarele alia de la par iti vor cadea dar peste doi ani ti va creste iar parul