| Criistiinaa a întrebat:

Fac sport (kangoo aerobic trx cycling) faceam si sala dar bu stiam foarte bine ce si cum sa fac si bagam doar aparate dar in ultimele 2 luni mi am luat antrenor si bag sala in forta am 5 antr pe sapt dar de cand mi am luat antrenor si am invatat mult mai multe imi este extrem de foame. Pierd din tesutu adipos si se simte, dupa 5 luni deja nu ami slabeam si mancam cate putin de tot maxim 700 calorii pe zi. Iar de cand fac sala ca lumea am inceput iar sa slabesc dar nu mai reusesc sa mananc putin ca inainte. Nu pot sa ma abtin. De mancat mananc extrem de sanatos, dar acum o fac in cantitati mari si nu pot sa ma mai opresc din mancat pana nu ma simt plina. Nu stiu ce am laughing dar vreau sa mananc din nou putin ca inainte dar imi vine sa mananc non stop. Stiti ce pot sa fac?

1 răspuns:
| iulya2299 a răspuns:

Pentru a avea de unde sa slăbești și să faci masă musculară ai nevoie de hrană, multă hrană, dacă ai un antrenament atât de solicitant. Este normal ca organismul tău să ceară mâncare atâta timp cât tu consumi ceea ce mănânci. Ca înainte nu o să mai ai cum să mănânci, decât dacă nu renunți la antrenament, ceea ce nu ar fi prea indicat