Întrebare recomandată | Roby0905 a întrebat:

Imi puteti spune cum sa-mi imbunatatesc preluarea mingii la fotbal? Multumesc anticipat.
P.S:Joc fundas lateral dreapta.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Repetitia e mama invataturii! Repeta! Vezi unde, din ce pozitie ti-e mai greu sa preiei, si, cu ajutorul unor prieteni, exerseaza mult acele preluari. In timp, dintr-un punct slab, poate deveni un punct forte, asta daca te tii de exersat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai bun, daca zici ca esti fundas lateral dreapta inseamna ca joci la un club. Acolo sigur faceti si exercitii pentru preluarea mingii. Noi facem la fiecare antrenament din astea.
Cum ti-a zis si cristi202, trebuie sa repeti cat mai mult.
Toata chestia e sa inveti sa preiei energia data de mingea care vine spre tine. Asta inseamna sa inveti cum sa relaxezi sau sa iti incordezi muschii si chiar si cum sa respiri cum trebuie.

| DiannaDia a răspuns:

Fa diverse exercitii! happy