| anonim_4396 a întrebat:

intrebarea mea este legata de dieta, sau ma rog, mai bine zis un stil de viata sanatos pe plan nutritional. Merg la sala frecvent si as vrea sa pun masa musculara si sa ma tonifiez. Asta ca target-uri. Ideea este urmatoarea, de dimineata mananc fulgi de ovaz cu lapte, mai tarziu niste oua fierte, pui (pentru proteine) apoi seara fructe si iaurt dar dupa 3 zile de mancat asa (si nu mananc putin) ma apuca o foame incontrolabila de lucruri bogate in calorii precum ciocolata, am autocontrol bun dar pur si simplu simt ca nu am mancat de 5 zile si imi vine sa plang cand mananc o ciocolata intreaga dupa 5 zile de sala intensa si munca. Am nevoie de sfaturi, nu as avea bani de un nutritionist. Drept alte informatii, am 1.67 si ma invart in jur de 48-49 kg. Stiu ca e cam putin dar am un metabolism rapid doar ca face provizii de grasime pe abdomen de care vreau sa scap. Vreau tonifiere, dezvoltare, nu slabire. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| MiraNick a răspuns:

Ai nevoie si de legume care sa-ti tina de foame si grasimi. Uite aici cateva sfaturi care te-ar putea ajuta: http://www.wikihow.com/Build-Muscle