| Feri5 a întrebat:

Bună! Mă tot doare faptul că am picioarele strâmbe. De la genunchi în jos sunt în formă de paranteză. Plus că mai am ceva grăsime pe picioare. Cum aș putea scăpa de grăsime și de picioarele alea strâmbe pe care nici nu vreau să le mai văd?
Vă rog foarte mult să mă ajutați!
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Ai putea incerca niste exercitii de gimnastica medicala. Incearca sa cauti pe google sau pe Youtube. Sigur o sa gasesti ceva filmulete cu instructiuni. Sau ai putea merge la un ortoped sa vezi, sigur o sa iti dea niste idei mai bune. Iar legat de grasime, nu stiu daca poti face sport. Numai tu stii cum te simti. Ar fi bun si sportul, dar daca nu poti, atunci eventual sa tii o usoara dieta alimentara

1 răspuns:
| mastadont a răspuns:

Cu picioarele strâmbe nu te pot ajuta însă de grăsime scapi doar prin sport. Alergarea te va ajuta cel mai mult în acest caz. O jumătate de oră sau chiar o oră de alergare pe zi ar face minuni.