| anonimgirl98 a întrebat:

Deci. vreau sa ma ajutati..Inainte sa ma ingras(acum am 48)aveam niste paranteze la picioare(una la coapse, zona genunchiului si ceva mai jos de genunchi)Stiu ca multi spun ca parantezele nu se pot remedia, dar acum, ingrasandu-ma 5 kilograme, paranteza de la coapse aproape ca nu se mai vede.In schimb, cea de la genunchi persista. Ce as putea sa fac? Acela este pur si simplu un spatiu gol pe care trebuie sa il umplu, sau chiar este paranteza? Repet, am avut la coapse, acum nu mai este vizibila.Va rog, spuneti-mi ce sa fac? Si fara raspuns de genul:nu ai ce sa faci, asa sunt picioarele tale, vreau sa ma ajutati! Raman datoare cu o funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ma fata, ca drept ce ne iei? Vorbeste cu parintii tai si medicul de familie...

| anonimgirl98 explică (pentru MeimeiPinguinu):

Draga MeimeiPinguinu, va iau drept niste prieteni al caror ajutor probabil m-ar putea ajuta.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru anonimgirl98):

Pai noi cum putem sa te ajutam scumpo?
Ce iti spunem noi sa faci stii si tu, sa vorbesti cu parintii si sa mergeti la doctor.

| KellyGreen a răspuns:

Du'te la medicul de familie, probabil el te va trimite la un specialist, dar din cate stiu eu nu poti scapa de ele, poate doar sa te mai ingrasi dar nu cred ca vrei sa arati prea rau. Oricum du'te la medic sau la ortoped dar nu cred ca ai ce face.

| dana90 a răspuns:

Trebuie sa vorbest cu medicul de familie te va indruma spre ceea ce trebuie sa faci poate face ceva dar nu cred

| anonimgirl98 explică (pentru dana90):

Doar nu crezi ca iti dau funda doar pentru asta! Vreau un sfat, nu sa ma trimiti la medic! Plsss

| dana90 a răspuns (pentru anonimgirl98):

Nici nu vreau funda dar nimeni nu are dreptu sa posteze ceva daca nu stie doar un consult medical te poate lamurii nai mult