| MioaraParalescu a întrebat:

Buna,merg la sala de ceva vreme acum si am avut rezultate bunicele zic eu.Problema e ca programul meu s-a cam schimbat in ultima vreme si sunt unele nopti in care nu dorm deloc, stiu ca odihna e foarte importanta in sportul asta.Ma intrebam daca nu dorm noaptea dar recuperez somnul pierdut ziua are ceva?

1 răspuns:
| george_3250 a răspuns:

Dormitul de dinainte de sala si cel din timpul zilei sunt foarte importante deoarece daca nu dormi bine inainte de sala nu o sa ai energie, iar cel de dupa este la fel de important deoarece se odihnesc muschii.
P.S. dormi cate 8-9 ore pe noapte ca sa fii in forma la sala.Bafta la dormit.