| Crisan_Emanuela_D_1994 a întrebat:

In ultima vreme ma simt foarte obosita tot timpul, chiar daca noaptea dorm bine. Nu stiu din ce cauza poate fi... tot timpul parca as dormi, ma simt uneori slabita. s-ar putea sa fie lipsa de calciu? Ar fi bine sa merg la medicul de familie sa imi dea ceva vitamine? Ps: Am 13 ani.

Răspuns Câştigător
| annaxz a răspuns:

Pe lângă lipsa de calciu, poate fi și stresul de vină. Când aveam 13 ani deja mă gândeam la examen și-nnebuneam, plus că toată lumea-mi stătea pe cap. încearcă să fii mai detașată. ieși, distrează-te puțin.

| Crisan_Emanuela_D_1994 explică (pentru annaxz):

Nu sunt stresata absolut deloc, ba chiar din contra incerc sa ma relaxez in diferite moduri. Incerc sa ma odihnesc mai mult, dar din contra sunt tot mai obosita. Cel mai bine si sigur ar fi sa imi vizitez medicul de familie pentru un supliment de vitamine si calciu. Mulțumesc pentru sfaturi!

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Iti dau si eu un sfat (n-are legatura cu intrebarea). Nu mai da asa repede funda, dupa primul raspuns țac-pac funda. Stai putin sa mai vina raspunsuri, poate sunt unele mai bune. De exemplu, sunt cativa medici sau studenti la medicina aici pe site, care ti-ar fi putut raspunde mai bine la intrebarea asta. De cand am cont pe acest site, mi-am putut da seama de o mentalitate pe care o au majoritatea de aici. Ei gandesc asa: pai daca funda este deja data, nu ma mai obosesc si eu sa raspund. Stiu, nu e un mod de gandire corect, dar, din pacate, predomina aceasta mentalitate.