| bogz a întrebat:

Nu stiu de ce, dar am o pofta exagerata de mancare si mananc cam tot ce prind de prin casa, mananc carne, cartofi, biscuiti, oua, paine etc.Am avut simularile pentru bac si sunt stresat, fac si sport si am lucrat picioare si abdomen si ma dor ambele.Am 80 de kg si merg la sala de 3 ori pe saptamana, dar am momente in care as manca tot ce gasesc.Nu sunt chiar slab, sunt destul de bine facut.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Multe legume si fructe = raspuns de copil mic, complet PARALEL cu nutritia.

Ai vreun pic de experienta in domeniu, sau esti doar un PAMPALAU care vrea "funda, funda" si repeta ca o moara stricata "fructe si legume"?

6 răspunsuri:
| SpongeBob1605 a răspuns:

Să nu mai mănânci atat de prost și mult, încearcã să mănânci multe legume și fructe, să ai o alimentație echilibrată și să încerci să bei ceaiuri multe.De exemplu:ceai verde! Sper că te-am ajutat! fundă pls

| SiLaS a răspuns:

Este o dereglare a metabolismului banuiesc, nu este nimic grav.

| Maleok a răspuns:

Eu am 17 ani 1.90 si 60 kg, foarte des mi se intimpla si mie, nu vad ceva rau in asta suntem in crestere acum si organismul e mereu in functie.Eu cred ca e ceva normal!

| bogz explică (pentru Maleok):

Da, dar eu am 19 ani 1.80 si 81 de kilograme.Si mananc uneori si vreo 3-4000 kcal pe zi.

| Morenna10 a răspuns:

Stresul te determina sa mananci mult pentru ca oarecum incearca sa isi asigure depozite de calorii pentru evenimente viitoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari!

Ai un motiv bun pentru care sa tragi la sala ca un nebun. laughing