| anonim_4396 a întrebat:

Buna,

Prietena mea si cu mine am dori să învatam niste tehnici mai simple de autoaparare, ne puteți descrie cateva?

11 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Cauta wing tsun pe Youtube si scrie Arad langa

| FaraNume1245 a răspuns:

Degeaba învățați, că nu sunt utile. Într-un moment de "fight or flight" (cum ar fi când ești atacat) oricum n-o să ți le amintești. Pe lângă asta, cele mai multe tehnici pur și simplu nu funcționează.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Ai incercat tu si stii ca nu functioneaza? Eu zic ca o centura neagra in orice stil te bate super lejer.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai dreptate, dar ai ratat ideea principală. OP sigur nu are vreo centură neagră în vreun sport de contact (din moment ce a pus această întrebare) și sporturile de contact nu au "tehnici mai simple de autoapărare". Nici măcar nu le-aș spune autoapărare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Nimic simplu nu e eficient. La fel cum nu exista "ieftin si bun".

| slayer09 a răspuns:

Iubirea, intelepciunea si bucuria sufletului va inmuia pe oricine este nervos asupra voastra. parerea mea

| valentinm092 a răspuns:

Șutân Kwae. Cea mai buna tehnică.

| AnastasiaK a răspuns (pentru valentinm092):

Si daca te ataca o fata?

| slayer09 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Trwas Dhe Twate

NU m-am putut abtine big grin

| AnastasiaK a răspuns (pentru slayer09):

Daca ai noroc sa aiba tongue